Aa
خواندن:
پروفایلو چیست؟ مزایا، معایب و مراقبت های بعد از آن
Aa

پروفایلو چیست؟ مزایا، معایب و مراقبت های بعد از آن

آخرین به روزرسانی:1402-06-11 admin
پروفایلو

با افزایش سن و ایجاد اولین نشانه‌ های پیری، اشخاص تصمیم به استفاده از شیوه ‌هایی برای حفظ شادابی و جوانی پوست خود می گیرند. امروزه برای اشخاص با پوست ‌های مختلف و شرایط متفاوت، شیوه ‌های بسیاری ابداع شده است که با کمک آن ‌ها می ‌توان در تاخیر پیری تاثیر گذاشت و جلوی از بین رفتن کلاژن و هیالورونیک اسید پوست را گرفت. یکی از این روش ها تزریق ژل پروفایلو به صورت است که می ‌توانید تاثیرات آن را پس از اولین تزریق ببینید.

پروفایلو چیست؟

تزریق پروفایلو یکی از نوین ترین شیوه ‌ها به منظور جوان ‌سازی پوست است. ترکیب پایه این ژل هیالورونیک اسید تثبیت شده است. این ژل به خوبی با بافت‌ های پوستی و چربی ادغام شده و آسیب‌ ها یا مشکلات به وجود آمده در نواحی گوناگون پوست را از بین می ‌برد. استفاده از این ژل می‌ تواند در درمان آسیب‌ های پوستی (حتی در نواحی حساس) موثر باشد. همچنین این ژل کاملا بی خطر است و به طور کاملا طبیعی علائم پیری را در صورت شما از بین خواهد برد.

نزریق پروفایلو به نواحی مختلف صورت

کاندیدای مناسب پروفایلو

اگر تصمیم دارید از ژل پروفایلو به منظور برگرداندن زیبایی و جوانی به چهره خود استفاده کنید، باید مطلع باشید که در تزریق این ژل هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد. با این حال متخصصان توصیه دارند که اشخاص بالای 30 سال از این ژل بهره ببرند. علاوه بر آن بهتر است پیش از بروز و ایجاد چین و چروک ‌های پوستی یا آسیب ‌ها برای تزریق آن اقدام نکنید.

اما از آن رو که این ژل خواص حجم دهندگی و پرکنندگی نیز دارد، اشخاص جوان ‌تر هم می‌ توانند کاندیدای مناسبی برای تزریق این ژل باشند. حجم دهی با استفاده از پروفایلو حالتی غیرطبیعی و نامتقارن ندارد و قطعا به چهره شما زیبایی را می بخشد.

همینطور اشخاصی که به دنبال راهی بدون جراحی برای رفع اشکالات موجود در چهره خود هستند می ‌توانند از تزریق این ژل بهره ببرند. این شیوه برای همه افراد در هر سنی مناسب بوده و سبب جوان ‌تر و جذاب ‌تر شدن چهره آن ‌ها می‌ گردد. با این وجود پیش از اقدام به تزریق نیاز است تا با پزشک متخصص خود مشورت کنید. امکان دارد به عللی، پزشک شما را کاندیدای مناسبی برای تزریق تشخیص ندهد یا سایر شیوه ‌ها را به شما پیشنهاد دهد. اما به صورت کلی این شیوه مناسب افراد مختلف بوده و کاملا ایمن است.

نواحی مناسب تزریق ژل

تزریق در نواحی زیبایی زیستی کاملا بی‌خطر است چرا که همگی از رگ ‌ها و اعصاب مهم دور هستند. گرچه این موضوع سبب نمی شود که شما درباره معتبر بودن مرکز تزریق یا تخصص و تبحر پزشک تحقیق نکنید. پنج ناحیه زیبایی زیستی در صورت شامل موارد زیر می ‌شوند.

قبل و بعد تزریق پروفایلو
 • گونه: بخش بالایی گونه (دو سانتیمتری گوشه بیرونی چشم)
 • پایه بینی: اگر خطی فرضی از وسط مردمک چشم به سمت پایین در نظر بگیرید و خطی نیز در راستای لاله گوش به طور افقی به سوی پره‌ های بینی رسم کنیم، محل تلاقی این  دو خط ناحیه پایه بینی خواهد بود.
 • تراگوس: این ناحیه مقداری جلوتر از بخش پایینی لاله گوش می باشد.
 • چانه: اگر از میان چانه خطی عمودی به صورت فرضی بکشیم و از یک سوم بالایی همان خط، خط فرضی افقی رسم کنیم، می بایست از محل تلاقی دو خط 1.5 سانتیمتر به سوی گوشه لب حرکت کرده تا نقطه چانه به دست آید.
 • ماندیبولار: اگر از جانب گوش خود به سوی پایین حرکت کرده و فک پایینی خود را لمس کنید، زاویه‌ ای را بدست خواهید آورد که به آن ماندیبولار می گویند که یکی از نقاط زیبایی زیستی در تزریق ژل محسوب می‌ شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو

 • پس از تزریق از فشار، لمس یا ماساژ محل ‌های مورد نظر خودداری کنید.
 • چنانچه تزریق را در صورت انجام داده‌ اید از مصرف کرم‌ های آرایشی پرهیز کنید.
 • توصیه می شود در صورت امکان تا چند روز بعد از تزریق بر روی صورت نخوابید.
 • توصیه می شود تا یک هفته پس از تزریق از مصرف دخانیات و الکل بپرهیزید.
 • تا سه روز بعد از تزریق از مصرف دارو های رقیق‌ کننده خون مانند آسپرین اجتناب کنید.
 • برای رفع عوارض تزریق از کمپرس یخ بر روی محل‌ های مورد نظر استفاده کنید.
 • تا چند روز پس از تزریق از رفتن به استخر، سونا و حتی شست و شو با آب گرم اجتناب کنید.
 • حتی‌ الامکان در معرض نور خورشید قرار نگیرید و اگر مجبور به ترک خانه هستید، از کرم های ضد آفتاب بدون رنگ و بو با حداقل 30% spf استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت‌ های سنگین و ورزش تا چند روز بعد از تزریق بپرهیزید.
تزریق پروفایلو

مزایای پروفایلو

یکی از مهم ‌ترین مزایای تزریق ژل پروفایلو تاثیرگذاری فوری آن است. از دیگر مزایای آن این است که تزریق این ژل احتیاجی به مراقبت ‌های سخت یا استراحت مطلق نخواهد داشت.

نکته دیگر این است که این ژل کاملا ایمن بوده و از ترکیبات سازگار با پوست ساخته شده است. این ژل فقط شیوه ای برای زیبایی نیست، بلکه راهی برای درمان نیز می باشد. توجه داشته باشید که تزریق این ژل به نسبت سایر شیوه ‌های زیبایی احتیاج به جلسات کمتری دارد و برای رفع چین و چروک ‌های عمیق و سطحی کاملا مناسب می باشد.

عوارض پروفایلو

در صورتی که در یک کلینیک زیبایی معتبر تزریق خود را انجام دهید، عوارض بسیاری برای شما ایجاد نمی ‌شود. اصلی‌ ترین عوارض تزریق ژل پروفایلو قرمزی و التهاب نواحی تزریق شده است. امکان دارد در برخی از افراد کمی کبودی و تورم یا خون مردگی نیز در محل تزریق شده ایجاد شود.

اگر مراقبت ‌ها را به خوبی انجام دهید، این عوارض نیز نهایتا تا دو روز بعد از تزریق رفع خواهند شد. توجه داشته باشید که عوارض تزریق در صورت انجام آن در مرکز معتبر کوتاه مدت بوده و فورا برطرف خواهد شد. اما اگر تزریق را در مرکزی نامعتبر انجام بدهید، امکان دارد عوارض جدی ‌و طولانی ‌تری برای شما پیش بیاورد. حتی امکان دارد بعضی از این عوارض تا پایان عمر با شما باقی بماند و هرگز رفع نشوند.

نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.