Aa
خواندن:
همه چیز درباره فیلر بینی
Aa

همه چیز درباره فیلر بینی

آخرین به روزرسانی:1402-03-20 admin
فیلر بینی

امروزه انجام جراحی های زیبایی در بین بسیاری از افراد اعم از زن و مرد رواج بسیاری پیدا کرده است. یکی از انواع این جراحی ها، عمل زیبایی بینی است که علاوه بر هزینه بالا، خطرات و عوارض مخصوص به خود را دارد. ما در این مطلب قصد داریم روشی را به شما معرفی کنیم که در بسیاری از موارد جایگزین مناسبی برای جراحی زیبایی بینی می باشد. با ما همراه باشید تا درباره فیلر بینی بیشتر بدانید.

فیلر بینی چیست؟

فیلر بینی یکی از روش های زیبایی بینی بدون جراحی است که با تزریق یک ماده پرکننده (فیلر) به زیر پوست بینی سبب اصلاح فرم و زیبایی آن به طور موقت می شود.

انواع فیلر بینی

اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسی لپاتیت، دو مورد از موثرترین ترکیبات مورد استفاده در زریق ژل به بینی هستند که باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین می شوند که هر دو بلوک های سازنده پوست هستند.

ژل حاوی اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، باعث بهبود آبرسانی و حفظ رطوبت پوست می شود. از این ژل برای رفع جای جوش، حجیم کردن گونه، از بین بردن خط اخم، خط لبخند و لیفت بینی استفاده می شود. در حال حاضر می توان این ژل را به عنوان محبوب ترین ژل در تزریق فیلر نام برد.

ژل حاوی کلسیم هیدروکسی لپاتیت

کلسیم هیدروکسی لپاتیت به طور طبیعی در استخوان ها یافت می شود و غالباً برای از بین بردن چین و چروک های شدید و حجیم کردن نواحی مختلف صورت، مورد استفاده قرار می گیرد. در تزریق این ژل احتمال بروز واکنش آلژیک بسیار کم می باشد، چرا که در تولید آن از هیچ گونه فرآورده حیوانی استفاده نشده است.

مراحل تزریق فیلر بینی

انجام این روش زیبایی بسیار ساده است. پزشک مورد نظر با استفاده از پماد های موضعی، بینی شما را بی حس کرده و با یک سوزن نازک مواد پرکننده را به زیر پوست تزریق می کند، سپس برای رسیدن به حالت دلخواه بینی را ماساژ می دهد تا فرم خوبی پیدا کند.

مراقبت های لازم قبل از تزریق ژل بینی

تزریق فیلر بینی احتیاج به آمادگی خاصی ندارد زیرا یک روش غیر تهاجمی است و بعد از اولین جلسه مشاوره با پزشک متخصص می توان تزریق ژل را انجام داد. فقط لازم است دو هفته قبل از تزریق موارد زیر را رعایت نمایید:

 • از مصرف سیگار و مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و ایپوپروفن پرهیز کنید چرا که باعث کبودی در محل تزریق خواهند شد.
 • قبل از تزریق پوست خود را کاملاً تمیز نمایید تا هیچگونه ماده آرایشی روی آن نباشد.

مراقبت های لازم بعد از انجام تزریق فیلر به بینی

 • در 6 ساعت اول از کمپرس یخ بر روی محل تزریق استفاده کنید تا میزان کبودی به حداقل برسد.
 • بعد از تزریق، تا چند ساعت از آرایش کردن پرهیز نمایید اما کرم ضد آفتاب را فرموش نکنید.
 • تا یک هفته از فشار آوردن به بینی خودداری نمایید.
 • تا زمانی که آثار قرمزی و تورم به طور کامل برطرف نشده، از رفتن به استخر، جکوزی و سونا اجتناب کنید.

تزریق فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق ژل به بینی برای افرادی که دارای نواقص کمی رو بینی هستند مناسب است.  برای مثال افرادی که بینی آن ها برآمدگی کوچک دارد با استفاده از فیلر به راحتی می توانند این برآمدگی را برطرف نمایند. اما باید توجه داشت که تغییر با فیلر یک روش موقت است و بعد از حدود شش ماه اثر آن از بین رفته و بینی مجدد به شکل اولیه باز می گردد.

چه کسانی باید از تزریق فیلر به بینی اجتناب کنند؟

هرچند تزریق فیلر یک روش کاملاً غیر تهاجمی است اما انجام آن به افراد زیر توصیه نمی شود:

 • بانوان باردار یا شیرده
 • افراد با سن کمتر از 18 سال
 • افرادی که مبتلا به بیماری های خود ایمنی و یا دیابت هستند.
 • اشخاصی که قصد انجام لیزر و یا لایه برداری، یک هفته بعد از تزریق را دارند.

مقایسه تزریق فیلر به بینی و جراحی زیبایی بینی

از مهم ترین تفاوت های تزریق فیلر به بینی و جراحی زیبایی بینی می توان موارد زیر را نام برد:

هزینه

هزینه فیلر بینی بسیار کمتر از عمل جراحی بینی می باشد. بنابراین این روش برای افرادی که می خواهند با هزینه کم بینی و اعضای صورتشان را به فرم دلخواه دربیاورند بسیار مناسب است.

نتیجه

در روند جراحی بینی، پوست بینی به طور کامل باز شده و اسکلت و غضروف های آن بررسی و اصلاح می شوند، اما در روش های غیرجراحی زیبایی بینی مانند فیلر این اتفاق نمی افتد، به همین علت نتایج حاصل از جراحی بسیار دقیق تر و درخشان تر است.

ماندگاری

همانطور که اشاره کردیم ماندگاری اثر تزریق فیلر به بینی حداکثر تا 6 ماه می باشد، اما در عمل زیبایی بینی، تغییر دائمی و همیشگی است و بینی هرگز به شکل اولیه بر نمی گردد.

مراقبت های لازم

در روش تزریق فیلر احتیاج به مراقبت خاصی نیست، چرا که در بخش های داخلی بینی تغییری صورت نگرفته اما در روش جراحی مراقبت های قبل و بعد از عمل شدیداً مهم هستند و تاثیر بسیاری بر روی نتیجه دارند.

دوره نقاهت و طول درمان

با توجه به مواردی که ذکر کردیم، تزریق فیلر به بینی نهایتاً به ده دقیقه زمان نیاز دارد و بعد از آن هم به راحتی می توان به فعالیت های روزمره ادامه داد اما برای جراحی بینی 2 الی 4 ساعت زمان لازم است و بیمار باید بعد از عمل تا یک الی دو هفته به استراحت و مراقبت بپردازد.

عوارض و خطرات

بدون شک عوارض عمل بینی بسیار بیشتر از تزریق فیلر به بینی است چرا که در هر صورت جراحی و ایجاد تغییر در ساختار داخلی بینی هم اتفاق افتاده اما در روش تزریق فیلر عوارض فقط محدود به کبودی و تورم روی پوست می شود.

با توجه به موارد گفته شده، هر دو این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که هر شخص با توجه به شرایط خود باید بهترین روش را انتخاب کند.

نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.