Aa
خواندن:
فیلر چانه و همه آن چیزی که باید درباره آن بدانید
Aa

فیلر چانه و همه آن چیزی که باید درباره آن بدانید

آخرین به روزرسانی:1402-03-27 admin
فیلر چانه

چانه هر فرد می ‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر ظاهر او داشته باشد. معمولا صورتی که به شکل v است ظرافت و زیبایی را به همراه دارد و همین، ظاهری ایده آل برای برخی از افراد است. جالب این است که اینکارها به صورت کم تهاجم و بدون جراحی، از طریق تزریق فیلر چانه انجام می شود.

فیلر چانه چگونه است؟

پیشرفت‌ های علم پزشکی در زمینه‌ های زیبایی این امکان را برای پزشکان به وجود آورده است که بتوانند ظاهر چانه مراجعه کننده را چه از نظر شکل و چه از نظر طول اصلاح کنند.

تزریق فیلر هیالورونیک اسید که یک روش کم تهاجم و فوری است، به فرد کمک می‌ کند که چانه خود را اصلاح کند و ظاهر کلی صورت خود را زیباتر و جذاب ‌تر نماید.

مزایای تزریق فیلر چانه

 • نتیجه آن سریع و آنى است و بیمار می‌ تواند تغییرات چانه و شکل صورت خود را بلافاصله مشاهده نماید.
 • عمل های جراحى معمولا بین یک تا چند ساعت زمان می ‌برد در حالی که تزریق فیلر چانه حدود 20 الی 30 دقیقه زمان خواهد برد.
 • هزینه فیلر چانه و حجیم سازی خط فک و چانه بدون جراحى، نسبت به روش عمل جراحى کمتر و کم تهاجم تر است.
 • در عمل های جراحى، بیمار بیهوش می‌ شود و باید صورت بیمار بریده شود. همچنین در روش های عمل جراحى ممکن است فرد دچار اسکار و یا دچار عفونت شود. تقویت چانه و خط فک با استفاده از فیلر هیالورونیک اسید و یا مواد پرکننده دیگر، در مطب پزشک و بدون بیهوشى و عوارض آن انجام می شود.
 • روش تزریق فیلر به قدرى راحت است که بیمار در همان روز بعد از تزریق می تواند به فعالیت های روزانه خود برسد؛ اما در روش های جراحى، فرد باید حدود دو هفته در منزل به استراحت بپردازد.

عوارض فیلر چانه

اگر فیلر مناسب و قابل اعتمادی انتخاب کرده باشید، معمولا عوارضی ایجاد نمی کند. در هر صورت، چانه ناحیه ای بی‌ خطر برای تزریق ژل می باشد. البته امکان دارد بعد از تزریق خونمردگی، قرمزی و تورم ایجاد شود که به زودی برطرف می شوند.

چگونه با کمک فیلر می توان چانه را تغییر داد؟

اگر فرم چانه شما عقب است و خیلی حجیم نیست، می‌ توانید از فیلر مناسب کمک بگیرید و به آن فرم بدهید و آن را حجیم‌ تر کنید. همچنین می توان برای برجسته کردن چانه از روش ایمپلنت به کمک جراحی هم استفاده کرد، اما روشهای جراحی عوارض خودش را دارد. در نتیجه با استفاده از ژل مناسب خیلی راحت تر از جراحی می توان به چانه فرم دلخواه را داد و آن را حجیم تر کرد.

از نظر زیباشناسی چانه باید چه فرمی داشته باشد؟

چانه ‌ها معمولا دارای دو شکل مربعی یا مثلثی هستند. معمولا زنان دارای چانه‌ های مثلثی و مردان چانه‌ های مربعی دارند. از نظر زیباشناسی از زاویه نیمرخ باید حجیم ‌ترین قسمت چانه مقدار کمی عقب ‌تر از لب پائین باشد. همچنین شکل چانه باید گرد باشد و مسطح نباشد.

افراد مناسب برای تزریق فیلر چانه

 • افرادی که دچار چین و چروک‌ های عمیق  و نیمه عمیق در چانه هستند.
 • کسانی که افتادگی پوست دارند.
 • کسانی که غبغب آویزانی دارند.
 • افرادی که فرم چانه شان عقب رفته است.

نکات مهم در مورد تزریق فیلر چانه

فرم دادن چانه با تزریق فیلر برای افرادی مناسب است که به دلیل تغییر در بافت صورت، چانه شان عقب رفته یا مسطح شده است. تزریق فیلر در چانه برای افرادی که به سبب مشکلات دندان یا استخوان فک و چانه، چانه عقب رفته ای دارند توصیه می‌ شود. هدف از تزریق فیلر در چانه برجستگی بیشتر چانه و گردتر کردن چانه می باشد.

آیا تزریق فیلر چانه دردناک است؟

تزریق فیلر چانه با بی حسی موضعی انجام می گردد. بنابراین می‌ توان از کرم های بی‌ حس کننده موضعی استفاده نمود. در این حالت از بی حسی، بعد از قرار دادن کرم بر روی محل تزریق حدود 30 دقیقه صبر می کنیم و بعد تزریق انجام می‌ شود. راه دیگر بی حسی این است که آمپول بی‌ حس کننده موضعی را در چانه تزریق کنیم. جای نگرانی نیست زیرا تزریق فیلر چانه با بی‌ حسی موضعی به هیچ عنوان دردناک نخواهد بود.

چه زمانی نتیجه تزریق فیلر مشهود است؟

نتایج تزریق فیلر در چانه بلافاصله بعد از تزریق ظاهر می شود. 4 هفته بعد از تزریق به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید تا وضعیت فیلر تزریق شده برای شما را بررسی کند و در صورت نیاز ترمیم انجام بدهد.

ماندگاری فیلر چانه

ماندگاری فیلر بستگی به نوع ژل تزریقی دارد. معمولا برای حجیم سازی چانه از ژل هایی استفاده خواهد شد که قوام بیشتری دارند و به همین علت این ژل ها ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

چه مقدار فیلر برای فرم دادن به چانه نیاز است؟

مقدار فیلر مورد نیاز برای فرم دادن به چانه به فرم محل تزریق بستگی دارد و بهتر است زیر نظر پزشک متخصص پوست مقدار فیلر مورد نیاز مشخص شود. معمولا برای چانه‌ هایی که مقداری عقب رفته اند و مسطح هستند ۱ میلی لیتر  فیلر نیاز است و برای چانه ‌های به شدت مسطح ۲ میلی لیتر فیلر نیاز می شود.

چه مراقبت‌ هایی را باید بعد از تزریق فیلر برای چانه انجام داد؟

 • بلافاصله بعد از تزریق ژل می‌ توانید برای کاهش ورم و کبودی مختصر، از کمپرس یخ استفاده کنید. بدون آن که فشاری روی محل تزریق ایجاد کنید، به مدت 1 تا 3 روز هر ۱ تا ۲ ساعت یخ را روی محل تزریق بگذارید.
 • از هرگونه تماس با گرما خودداری کنید تا زمانی که ورم محل تزریق از بین برود.
 • می توانید از استامینوفن برای رفع احساس ناراحتی استفاده کنید.
 • بهتر است شب و در هنگام خواب به روی شکم نخوابید، سرتان بالاتر از حد معمول باشد، فشار روی محل تزریق نیاورید و چانه را ماساژ ندهید.
 • بهتر است دو تا چهار هفته پس از تزریق برای ترمیم به پزشک خود مراجعه نمایید.
 • جای نگرانی نیست، معمولا فیلر های حاوی اسید هیالورونیک عوارض بلند مدتی ندارند و تقریبا بی‌ خطر هستند.
نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.