Aa
خواندن:
همه چیز در مورد تزریق فیلر
Aa

همه چیز در مورد تزریق فیلر

آخرین به روزرسانی:1402-09-11 admin
تزریق فیلر

با بالا رفتن سن افراد، چربی های زیر پوست تحلیل رفته و پوست چروک تر می شود و صورت استخوانی تر می شود. تزریق فیلر می تواند به شادابی پوست و از بین رفتن چروک ها کمک کند و همچنین تزریق فیلر می تواند به اصلاح چهره و رفع نواقص کمک کند. همچنین فیلر در حجم دهی به گونه ها، لب ها، چانه ها و کانتورینگ صورت کاربرد دارد.

کاربردهای فیلر

یکی دیگر از کارکردهای فیلر، در از بین بردن چروک های پیشانی و دور چشم و از بین بردن خط خنده می باشد. همچنین از فیلر برای از بین بردن جای جوش و آکنه و تو رفتگی استفاده می کنند. همچنین از این روش در جهت قرینه سازی اجزای صورت استفاده می کنند، زیرا قرینه بودن اجزای صورت در زیبایی تاثیر به سزایی دارد.

مهمترین و اصلی ترین کاربرد فیلر، حجیم سازی صورت و رفع عیوب است. در اثر عوامل بسیاری مثل ارثی بودن یا در اثر افزایش سن یا در اثر لاغری افراطی، اجزای صورت تحلیل می روند و حجم خود را از دست می دهند پس می توان با استفاده از فیلر در حجیم سازی و رفع عیوب و قرینه سازی اجزای صورت اقدام کرد.

فیلر ها به چه قسمت هایی تزریق می شوند؟

فیلر ها برای حجیم سازی نقاط مختلف بدن استفاده می شوند. پس از آن ها می توان برای برای تزریق باسن، برای سینه ها و برای تزریق به پشت دست ها استفاده کرد. تزریق به پشت دست ها به منظور جوان سازی و از بین بردن چروک ها صورت می گیرد. همچنین از فیلر می توان برای تنگ کردن مجرای واژن نیز استفاده کرد.

تزیق فیلر در موارد زیر باعث جوان سازی و افزایش حجم است:

  • تزریق به لب
  • تزریق فیلر زیر چشم جهت از بین بردن گودی و سیاهی
  • تزریق خط خنده
  • تزریق خط اخم پیشانی
  • تزریق برای  از بین برن خطوط دور چشم
  • تزریق به بینی
  • تزریق به گونه ها
  • تزریق برای زاویه سازی و مدلینگ
تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی

عمل بینی یکی از جراحی هایی است که تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد. این عمل به دست پزشکان و جراحان زیبایی انجام می شود. اما در سال های اخیر افراد برای اصلاح فرم بینی خود بیشتر به دنبال روش هایی هستند که تهاجمی نباشند. تزریق فیلر بینی یکی از این روش هاست.

از مزیت های این روش می توان به نداشتن دوره نقاهت و نداشتن هیچ زخم و خون ریزی اشاره کرد. همچنین در این روش خیلی سریع پس از تزریق می توان به فرم دلخواه بینی رسید و نتیجه پس از تزریق به سرعت قابل مشاهده است. همچنین این روش نسبت به جراحی بینی به صرفه تر است و عوارض کمتری دارد. تزریق به بینی برای کسانی که عمل جراحی انجام داده اند اما از فرم بینی خود رضایت ندارند نیز کاربرد دارد و می توان از فیلر برای ترمیم بینی استفاده کرد.

تزریق فیلر دور چشم

یکی از عواملی که باعث نارضایتی افراد از چهرشان می گردد، گود بودن و سیاهی دور چشمشان است. این مشکل بیشتر ارثی و ژنتیکی می باشد و در افراد جوان بیشتر دیده می شود البته با افزایش سن این عامل تشدید می گردد. همچنین این عامل در شادابی چهره بسیار موثر است و باعث می شود صورت خسته به نظر برسد و سن را بالاتر  نشان می دهد. گودی دور چشم بیشتر به دلیل نبود بافت چربی در این ناحیه ایجاد می گردد.

فیلر دور چشم

پس در نتیجه، تزریق فیلر زیر چشم بهترین و کم عارضه ترین راه برای به دست آوردن زیبایی و شادابی چهره محسوب می گردد.

تزریق فیلر لب

لب ها در زیبایی صورت نقش مهمی ایفا می کنند. افراد به دلایل مختلفی لب های باریک و کم  حجمی دارند؛ مثل ژنتیکی بودن یا فزایش سن. امروزه لب های خوش فرم و حجیم یکی از معیارهی زیبایی محسوب می شوند. لب های باریک چهره فرد را خسته و گاهی اوقات غمگین نشان می دهند. با تزریق فیلر به لب ها می توان این موارد را اصلاح کرد و همچنین اگر لب ها قرینه نباشند می توان با تزریق آن ها را قرینه کرد.

در تزریق فیلر به لب، مدل های مختلفی از جمله عروسکی، روسی و طبیعی وجود دارد که انتخاب این مدل ها بستگی به چهره و سلیقه فرد دارد.

تزریق فیلر به لب

تزریق فیلر به خطوط خنده

با بالا رفتن سن، کنار دهان یک سری خط عمیق به وجود می آید که به آن خط خنده می گویند. این خطوط زیبایی چهره را می گیرند و باعث می شوند تا سن افراد بالاتر به نظر بیاید. همچنین این خطوط باعث جدا شدن گونه می شوند. به دلیل عمق این خطوط، در بعضی اوقات تزریق بوتاکس تاثیری در آن ها ندارد به همین دلیل استفاده از فیلر برای از بین بردن این خطوط روش موثرتری می باشد.

لازم به ذکر است که استفاده از فیلرهای هیالورونیک اسید در فیلر خط خنده، باعث کلاژن سازی و شادابی و سفت می گردند.

فیلر خط خنده

انواع فیلرها را بشناسیم

فیلرها از مواد مختلفی تشکیل می شوند که رایج ترین آنها شامل موارد زیر می شوند:

فیلرهای هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان تولید می شود. به همین دلیل این فیلرها با بدن بسیار سازگار هستند و عارضه ای برای بدن اشخاص ایجاد نمی کنند. هیالورونیک اسید یک قند طبیعی است امروزه این فیلر ها بسیار استفاده می شوند و بسیارپر طرفدار هستند.

پلی متیل متا کریلات

این فیلرها درشت دانه هستند و اثر آن ها تا 5 سال در بدن اشخاص باقی می ماند. این فیلرها بر عکس هیالورنیک اسید مصنوعی هستند.

سلول های چربی

این روش یک روش تهاجمی است که در آن چربی ها  را از بدن  خارج می کنند و از آن ها به عنوان فیلر استفاده می کنند.

مزایا و معایب فیلر

تزریق فیلر یکی از روش هایی است که نیاز به جراحی و بخیه زدن ندارد. این روش دوران نقاهت ندارد و همچنین کم هزینه است و نتیجه کار بعد از تزریق به سرعت قابل مشاهد است. اما از معایب این روش می توان به دائمی نبودن آن اشاره کرد و اگر تزریق توسط پزشک حاذق صورت نگیرد باعث مشکلاتی مثل عفونت، آسیب به عروق خونی، ایجاد ناهمواری و گلوله گلوله شدن در ناحیه ی تزریق شده، خون مردگی کبودی و تورم، خارج شدن فیلر از قسمت تزریق شده می گردد.

نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.